Метою навчальної дисципліни «Українська культура і історія у світовому контексті» є вивчення основних періодів розвитку української культури, проблеми етногенезу та культурогенезу українського народу, аналіз історичної специфіки української національної культурної традиції, що постає невід’ємною умовою формування ціннісних орієнтирів та гуманізації сучасного українського соціокультурного простору.

Цілі курсу «Українська культура і історія у світовому контексті» полягають у тому, щоб ознайомити студентів з основними історичними періодами становлення феномену української культури, закономірностями її функціонування і розвитку, найвизначнішими її явищами в духовній та матеріальній сфері, розвиток уявлення про їх взаємозв’язок, спільне та відмінне із аналогічними у світовій культурі. 

Вивчаються дискретна і умовна імовірності, випадкові величини, граничні теорема, описова статистика, точкові і інтервальні оцінки та їх властивості, перевірка статистичних гіпотез: критерії згоди, параметричні і непараметричні методи, критерії однорідності та незалежності, однофакторний дисперсійний аналіз, множинна лінійна регресія, робастні регресивні моделі, бінарна регресія, методи ресемплінгу, баєсовський класифікатор і ін.

Набуваються практичні навики моделювання та прогнозування різноманітних соціальних та економічних процесів і їх реалізації в інформаційних продуктах засобами R.

Вивчаються компоненти теорії баз даних, різноманітні моделі даних, види баз даних, мова SQL, проектування та розробка БД. Детально розглядаються елементи реляційної моделі 

Набуваються навики встановлення, адміністрування та прикладного проектування і розробки БД MySQL,  PostgeSql, SQLite в процесах розробки та функціонування програмних рішень.

Вивчаються теорія комп'ютерного програмування та розроблення інформаційних технологій, базові елементи процесу розробки ПЗ.

Набуваються практичні навички з розробки рішення та побудови програм засобами мови Python, використання різноманітних інструментальних засобів (Git, GitHub і ін.) та технологій (основи Scrum і ін.)

Вивчаються методи управління економікою і фінансами в контексті життєвого циклу IT продукту, оптимізація та управління портфелем IT-продуктів, основи обліку, моделювання попиту на IT-продукт та інвестиційного аналізу.  Детально розглядається взаємо зв’язок процесів управління економікою і фінансами ІТ.

Набуваються практичні навики оцінки вартості IT-продукту, планування бюджету, окупності інвестицій в IT-продукт (послугу)