Дисципліна “Серверне програмування (Web back-end)” призначена для забезпечення чіткого уявлення загальних концепцій інтернет-програмування та використання сучасних засобів розробки серверної частини веб-додатків. Завданням курсу є поглиблення теоретичних знань, що необхідні для формування базової уяви про архітектуру побудови веб-додатків на стороні бекенда і їх звязок з фронтендом. В процесі вивчення дисципліни також передбачається оволодіння студентами практичними навичками використання та проектування систем управління базами даних, підходів до збереження та маніпулювання даними. Значна увага приділяється розгортанню та налаштування веб-додатків на сервері.
- Викладач: Максимів Олексій
- Викладач: Яковлєв Микола
Вивчаються компоненти апаратних архітектур: процесори, шини, периферійні пристрої і ін., види архітектур, концепції операційної системи: внутрішня архітектура, макро / мікро -ядро, керування пам'яттю, файлова система, POSIX та ін.
Набуваються практичні навики побудови програмно-апаратних обчислювальних середовищ.
- Викладач: Акимишин Орест
- Викладач: Мельник Анатолій
- Викладач: Райтер Орест
Вивчаються теоретичні положеннями та
класичні методи математичного
аналізу. Курс передбачає вивчення теорії границь, неперервності, основ диференціального та інтегрального числення функцій однієї і багатьох змінних, теорії рядів та звичайних диференціальних рівнянь.
Студенти набувають вміння математичного формулювання технічних завдань,
практичного застосування основних методів математичного аналізу в різноманітних задачах математики, прикладної математики
та програмування, навиків розв`язування певних задач аналізу за допомогою
програмних пакетів.
- Викладач: Пабирівська Неля
- Викладач: Прядко Ольга
Вивчається загальна теорія операційних систем, їх класифікація. Детально вивчається операційні системи Windows (win32, win64) та IOS: структура, процес, багатозадачність (multiprocessing) та багато потоковість (multithreading), внутрішня взаємодія (IPC), управління пам’яттю (memory management), віртуалізація, мережеві засоби ОС та ін.
Набуваються практичні навики використання мов програмування низького рівня (Assembler x86, C), трасування та відлагодження програмних аплікацій, ядерного програмування (кernel programming), синхронізації і ін.- Викладач: Зербіно Дмитро